
Nestplankjes voor boerenzwaluw onder bruggen
Laatst bijgewerkt: maandag 07:58 uur
MEPPEL – De gemeente werkt mee aan het initiatief om nestplankjes voor boerenzwaluwen onder bruggen te hangen. De Natuurbeschermingswacht heeft bekeken welke bruggen geschikt zijn als veilige nestplek, buiten bereik van roofvogels, marters en katten.
De boerenzwaluw nestelde vroeger graag in een waterrijke omgeving, in oude melkstallen op het land of onder houten bruggen. Deze plekken zijn langzaamaan verdwenen en zo komt de boerenzwaluw minder voor.
Nu zijn 50 nestplankjes gehangen onder bruggen in Berggierslanden, Oosterboer, het wandelbos, Engelgaarde en Nijeveen. De Explore-groep voerde de klus uit. De Natuurbeschermingswacht gaat bijhouden waar de boerenzwaluw nestelt. Bij succes kunnen meer bruggen volgen.
Reacties met de meeste stemmen
Actieve discussies
Recente reacties